RF Solutions 006-315R1
006-315R1 picture photo
Mfg. Part Number
006-315R1
Manufacturer
Product Category
Equipment - Specialty
Brief Description
METER RF HANDHELD 315MHZ
Datasheet Download
006-315R1.pdf
Availability of 006-315R1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
006-315R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of 006-315R1
Internal Part NumberEIS-006-315R1
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyEquipment - Specialty
Series006
Tool TypeRF Meter
For Use With/Related Products-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)006-315R1
Related Links006-, 006-315R1 Datasheet, RF Solutions Distributor
006-315R1 Details Description
Related parts for 006-315R1
IC POT TRIM LOG 2.7-5.5V 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 300 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 22AWG .156 RED datasheet.pdf
CONN SCKT MEMORY 144POS SO DIMM datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
SERVO DRIVE datasheet.pdf
SIL VERTICAL PC TAIL PIN HEADER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf