Littelfuse 00950014XXN
00950014XXN picture photo
Mfg. Part Number
00950014XXN
Manufacturer
Product Category
Circuit Protection Kits - Fuse
Brief Description
ASSORTMENT SC11 ATO/MINI/MAX
Datasheet Download
00950014XXN.pdf
Availability of 00950014XXN
QUANTITY
00950014XXN Order Process
Ship out your order
Specifications of 00950014XXN
Internal Part NumberEIS-00950014XXN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Kits
FamilyCircuit Protection Kits - Fuse
SeriesATO® 257, Maxi® 299, Mini® 297
PackagingPlastic Box
Kit TypeFast Acting, Slow Blow, Time Lag
Current5.00 ~ 60.0A
Values255 pcs - Assorted Fuses
Mounting TypeHolder
Packages Included-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)00950014XXN
Related Links00950, 00950014XXN Datasheet, Littelfuse Distributor
00950014XXN Details Description
Related parts for 00950014XXN
MODULE DDR2 1GB 244-DIMM datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 12VOUT datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 4CH DARL 16-SMD BJ datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 52.5VC AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 50V 10% 1611 datasheet.pdf
RES 60K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 160NH 80MA 5.2 OHM SMD datasheet.pdf