AVX Corporation 02013A0R6BAT2A
02013A0R6BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
02013A0R6BAT2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.60PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
02013A0R6BAT2A.pdf
Availability of 02013A0R6BAT2A
QUANTITY
02013A0R6BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 02013A0R6BAT2A
Internal Part NumberEIS-02013A0R6BAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.60pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)02013A0R6BAT2A
Related Links02013A0, 02013A0R6BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
02013A0R6BAT2A Details Description
Related parts for 02013A0R6BAT2A
IC OPAMP CFA 650MHZ 8MSOP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ SPAK-7 datasheet.pdf
RES 909K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RCPT MALE 6POS ROUND FLANGE datasheet.pdf
LED CBI 3MM SGL LEVEL RT ANGLE datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X5R 0603 datasheet.pdf
FUSE 63A 690V GG SIZE 000 datasheet.pdf