AVX Corporation 02013A2R7BAT2A
02013A2R7BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
02013A2R7BAT2A
Brief Description
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
02013A2R7BAT2A.pdf
Availability of 02013A2R7BAT2A
QUANTITY
02013A2R7BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 02013A2R7BAT2A
Internal Part NumberEIS-02013A2R7BAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)02013A2R7BAT2A
Related Links02013A2, 02013A2R7BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
02013A2R7BAT2A Details Description
Related parts for 02013A2R7BAT2A
CONN HEADER .100 DUAL R/A 34POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 RED,YLW,YLW TINT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD323 datasheet.pdf
RES SMD 7.32K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf