AVX Corporation 02013A330GAT2A
02013A330GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
02013A330GAT2A
Brief Description
CAP CER 33PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
02013A330GAT2A.pdf
Availability of 02013A330GAT2A
QUANTITY
02013A330GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 02013A330GAT2A
Internal Part NumberEIS-02013A330GAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance33pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)02013A330GAT2A
Related Links02013A3, 02013A330GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
02013A330GAT2A Details Description
Related parts for 02013A330GAT2A
IC REG BUCK ADJ 0.55A 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 1K OHM 4SIP datasheet.pdf
CONN PLUG FLEX 3POS SKT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 0606 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf