AVX Corporation 02013A3R0BAT2A
02013A3R0BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
02013A3R0BAT2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
02013A3R0BAT2A.pdf
Availability of 02013A3R0BAT2A
QUANTITY
02013A3R0BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 02013A3R0BAT2A
Internal Part NumberEIS-02013A3R0BAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)02013A3R0BAT2A
Related Links02013A3, 02013A3R0BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
02013A3R0BAT2A Details Description
Related parts for 02013A3R0BAT2A
FIXED IND 82NH 185MA 730 MOHM datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
IC RCVR HS DIFF 2.5/3.3V 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 0.121 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.15 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MINIFIT HCS DR V/PEGS V-2 /DH 8C datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS INLINE PIN datasheet.pdf