AVX Corporation 02013A3R0CAQ2A
02013A3R0CAQ2A picture photo
Mfg. Part Number
02013A3R0CAQ2A
Brief Description
CAP CER 3PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
02013A3R0CAQ2A.pdf
Availability of 02013A3R0CAQ2A
QUANTITY
02013A3R0CAQ2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 02013A3R0CAQ2A
Internal Part NumberEIS-02013A3R0CAQ2A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)02013A3R0CAQ2A
Related Links02013A3, 02013A3R0CAQ2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
02013A3R0CAQ2A Details Description
Related parts for 02013A3R0CAQ2A
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf