AVX Corporation 02013A3R6BAT2A
02013A3R6BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
02013A3R6BAT2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
02013A3R6BAT2A.pdf
Availability of 02013A3R6BAT2A
QUANTITY
02013A3R6BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 02013A3R6BAT2A
Internal Part NumberEIS-02013A3R6BAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)02013A3R6BAT2A
Related Links02013A3, 02013A3R6BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
02013A3R6BAT2A Details Description
Related parts for 02013A3R6BAT2A
RES ARRAY 5 RES 470 OHM 6SIP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 300MA 125V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONN MALE COUPLER UNKEYED 10AWG datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D4GL-2BFA-A datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 68POS DUAL PCB datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf