AVX Corporation 02013A7R5CAQ2A
02013A7R5CAQ2A picture photo
Mfg. Part Number
02013A7R5CAQ2A
Brief Description
CAP CER 7.5PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
02013A7R5CAQ2A.pdf
Availability of 02013A7R5CAQ2A
QUANTITY
02013A7R5CAQ2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 02013A7R5CAQ2A
Internal Part NumberEIS-02013A7R5CAQ2A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)02013A7R5CAQ2A
Related Links02013A7, 02013A7R5CAQ2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
02013A7R5CAQ2A Details Description
Related parts for 02013A7R5CAQ2A
EMITTER IR 950NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 1.25MM 25POS CBL MNT datasheet.pdf
IC BUFFER DUAL NON-INV 6ULLGA datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 108MHZ 24TBGA datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HOUSING datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 15.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf