AVX Corporation 02013J0R1PBSTR\500
02013J0R1PBSTR\500 picture photo
Mfg. Part Number
02013J0R1PBSTR\500
Manufacturer
Product Category
Thin Film Capacitors
Brief Description
CAP THIN FILM 0.1PF 25V 0201
Datasheet Download
02013J0R1PBSTR\500.pdf
Availability of 02013J0R1PBSTR\500
QUANTITY
02013J0R1PBSTR\500 Order Process
Ship out your order
Specifications of 02013J0R1PBSTR\500
Internal Part NumberEIS-02013J0R1PBSTR\500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyThin Film Capacitors
SeriesAccu-P®
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.10pF
Tolerance±0.02pF
Voltage - Rated25V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Height - Seated (Max)0.011" (0.28mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)02013J0R1PBSTR\500
Related Links02013J0R1, 02013J0R1PBSTR\500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
02013J0R1PBSTR\500 Details Description
Related parts for 02013J0R1PBSTR\500
IC REG LDO 1.8V 35MA 5TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 140 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 787K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LED SUP CC AC/DC 92-274V 350MA datasheet.pdf