AVX Corporation 02013J0R5BBWTR
02013J0R5BBWTR picture photo
Mfg. Part Number
02013J0R5BBWTR
Brief Description
CAP THIN FILM 0.5PF 25V 0201
Datasheet Download
02013J0R5BBWTR.pdf
Availability of 02013J0R5BBWTR
QUANTITY
02013J0R5BBWTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 02013J0R5BBWTR
Internal Part NumberEIS-02013J0R5BBWTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.50pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Height - Seated (Max)0.011" (0.28mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)02013J0R5BBWTR
Related Links02013J0, 02013J0R5BBWTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
02013J0R5BBWTR Details Description
Related parts for 02013J0R5BBWTR
IC INTERFACE BUS ISO 9141 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 76 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IGBT 600V 28A 63W ISOPLUS220 datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR LVPECL 8-TSSOP datasheet.pdf
RES 309 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 25POS datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 56POS datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf