AVX Corporation 02013J1R5ABSTR
02013J1R5ABSTR picture photo
Mfg. Part Number
02013J1R5ABSTR
Manufacturer
Product Category
Thin Film Capacitors
Brief Description
CAP THIN FILM 1.5PF 25V 0201
Datasheet Download
02013J1R5ABSTR.pdf
Availability of 02013J1R5ABSTR
QUANTITY
02013J1R5ABSTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 02013J1R5ABSTR
Internal Part NumberEIS-02013J1R5ABSTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyThin Film Capacitors
SeriesAccu-P®
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated25V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Height - Seated (Max)0.011" (0.28mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)02013J1R5ABSTR
Related Links02013J1, 02013J1R5ABSTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
02013J1R5ABSTR Details Description
Related parts for 02013J1R5ABSTR
RELAY TIME DELAY DPDT 120 VAC 8 datasheet.pdf
BATT PACK 9.6V D 8450MAH NIMH datasheet.pdf
ANVIL BOARD SUPPORT datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON H 15-19MM WHITE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 15-20 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC FLASH 4GBIT 63VFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf
BASIC SWITCH V BASICS V15 datasheet.pdf
CAP FILM 51NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf