AVX Corporation 02013J1R7PBWTR
02013J1R7PBWTR picture photo
Mfg. Part Number
02013J1R7PBWTR
Brief Description
CAP THIN FILM 1.7PF 25V 0201
Datasheet Download
02013J1R7PBWTR.pdf
Availability of 02013J1R7PBWTR
QUANTITY
02013J1R7PBWTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 02013J1R7PBWTR
Internal Part NumberEIS-02013J1R7PBWTR
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.7pF
Tolerance±0.02pF
Voltage - Rated25V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Height - Seated (Max)0.011" (0.28mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)02013J1R7PBWTR
Related Links02013J1, 02013J1R7PBWTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
02013J1R7PBWTR Details Description
Related parts for 02013J1R7PBWTR
RES SMD 8.45 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
REG SW 3.3V 6A VERT 12-SIP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER ZD STD DRV 16-SOIC datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH OPEN COL 16DIP datasheet.pdf
RES 909K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
508 TB WIRE PROTECTOR datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf