Littelfuse 0213.630MXBP
0213.630MXBP picture photo
Mfg. Part Number
0213.630MXBP
Brief Description
FUSE GLASS 630MA 250VAC 5X20MM
Datasheet Download
0213.630MXBP.pdf
Availability of 0213.630MXBP
QUANTITY
0213.630MXBP Order Process
Ship out your order
Specifications of 0213.630MXBP
Internal Part NumberEIS-0213.630MXBP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyFuses
Series213
PackagingBulk
Fuse TypeCartridge, Glass
Current Rating630mA
Response TimeSlow
Package / Case5mm x 20mm
Mounting TypeHolder
Breaking Capacity @ Rated Voltage35A
Melting I²t4.8
ApprovalsBSI, CCC, CE, CSA, SEMKO, UR, VDE
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
DC Cold Resistance0.275 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0213.630MXBP
Related Links0213.6, 0213.630MXBP Datasheet, Littelfuse Distributor
0213.630MXBP Details Description
Related parts for 0213.630MXBP
IC OPAMP GP 5.1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC UART QUAD W/FIFO 64-LQFP datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 0.5% 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT TQFP-100-3 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X7R 1210 datasheet.pdf
ROOF COOLING UNIT 19" 2FANS datasheet.pdf
RES SMD 1.82K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 42.9MM PANEL MOUNT datasheet.pdf
PWRBLADE VERT HDR datasheet.pdf
FIXED INDUCT 680NH 150MA 800 MOH datasheet.pdf