Littelfuse 0215004.MXF34P
0215004.MXF34P picture photo
Mfg. Part Number
0215004.MXF34P
Brief Description
FUSE CERAMIC 4A 250VAC 5X20MM
Datasheet Download
0215004.MXF34P.pdf
Availability of 0215004.MXF34P
QUANTITY
0215004.MXF34P Order Process
Ship out your order
Specifications of 0215004.MXF34P
Internal Part NumberEIS-0215004.MXF34P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package1,000
Series215
PackagingBulk
Fuse TypeCartridge, Ceramic
Current Rating4A
Response TimeSlow
Package / Case5mm x 20mm
Mounting TypeHolder
Breaking Capacity @ Rated Voltage1.5kA
Melting I²t46.96
ApprovalsCCC, CE, CSA, KC, PSE, SEMKO, UL, VDE
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
DC Cold Resistance0.0185 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0215004.MXF34P
Related Links0215004, 0215004.MXF34P Datasheet, Littelfuse Distributor
0215004.MXF34P Details Description
Related parts for 0215004.MXF34P
IC REG LDO 5V 0.1A TO220AB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
MOD CBL 50FT OPEN END STRAIGHT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
COUNTER HOUR METER datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 4.5-9VIN +/-15VOU datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 0.1UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf