Littelfuse 021506.3MXF11P
021506.3MXF11P picture photo
Mfg. Part Number
021506.3MXF11P
Brief Description
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 5X20MM
Datasheet Download
021506.3MXF11P.pdf
Availability of 021506.3MXF11P
QUANTITY
021506.3MXF11P Order Process
Ship out your order
Specifications of 021506.3MXF11P
Internal Part NumberEIS-021506.3MXF11P
Fuse TypeCartridge, Ceramic
Current Rating6.3A
Response TimeSlow
Package / Case5mm x 20mm
Mounting TypeHolder
Breaking Capacity @ Rated Voltage1.5kA
Melting I²t128.75
ApprovalsCCC, CE, CSA, KC, PSE, SEMKO, UL, VDE
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
DC Cold Resistance0.0108 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)021506.3MXF11P
Related Links021506., 021506.3MXF11P Datasheet, Littelfuse Distributor
021506.3MXF11P Details Description
Related parts for 021506.3MXF11P
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 12W datasheet.pdf
SENSOR MAGNETIC SPST MINI WIRES datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC SMD datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 13POS 2MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 75W 24V 3.12A datasheet.pdf
RES 126 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 26POS SKT datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.8PF 16V 01005 datasheet.pdf
GROMMET 0.688" RUBBER BLACK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 5W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 18V 200W datasheet.pdf