Littelfuse 0217.032MXEP
0217.032MXEP picture photo
Mfg. Part Number
0217.032MXEP
Manufacturer
Product Category
Fuses
Brief Description
FUSE GLASS 32MA 250VAC 5X20MM
Datasheet Download
0217.032MXEP.pdf
Availability of 0217.032MXEP
QUANTITY
0217.032MXEP Order Process
Ship out your order
Specifications of 0217.032MXEP
Internal Part NumberEIS-0217.032MXEP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyFuses
Series217
PackagingBulk
Fuse TypeCartridge, Glass
Current Rating32mA
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC-
Response TimeFast
Package / Case5mm x 20mm (Axial)
Mounting TypeThrough Hole
Breaking Capacity @ Rated Voltage35A
Melting I²t0.00006
ApprovalsCCC, CE, CSA, K-MARK, SEMKO, UL, VDE
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.236" Dia x 0.886" L (6.00mm x 22.50mm)
DC Cold Resistance262.2 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0217.032MXEP
Related Links0217.0, 0217.032MXEP Datasheet, Littelfuse Distributor
0217.032MXEP Details Description
Related parts for 0217.032MXEP
IC REG CTRLR BUCK BST PWM 36SSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 14-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 8POS datasheet.pdf
IC MCU SUP 5/3/1.8/ADJ SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
LENS/HOLDER CREE XP-E,C,G datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5.08MM datasheet.pdf