Littelfuse 0217.032VXP
0217.032VXP picture photo
Mfg. Part Number
0217.032VXP
Brief Description
FUSE GLASS 32MA 250VAC 5X20MM
Datasheet Download
0217.032VXP.pdf
Availability of 0217.032VXP
QUANTITY
0217.032VXP Order Process
Ship out your order
Specifications of 0217.032VXP
Internal Part NumberEIS-0217.032VXP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package5
Fuse TypeCartridge, Glass
Current Rating32mA
Response TimeFast
Package / Case5mm x 20mm
Mounting TypeHolder
Breaking Capacity @ Rated Voltage35A
Melting I²t0.00006
ApprovalsCCC, CE, CSA,KC, SEMKO, UL, VDE
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
DC Cold Resistance262.2 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0217.032VXP
Related Links0217., 0217.032VXP Datasheet, Littelfuse Distributor
0217.032VXP Details Description
Related parts for 0217.032VXP
ROUND STANDOFF M4 NYLON datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RECPT 70POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
CAP CER 36PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 169K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0805 datasheet.pdf
WRENCH COMBINATION 1-1/8" 16.50" datasheet.pdf
D-SUB FILTER 15POS IP67 datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf