Littelfuse 02450002XXLN
02450002XXLN picture photo
Mfg. Part Number
02450002XXLN
Manufacturer
Product Category
Fuseholders
Brief Description
FUSE HLDR CART 300V 10A PNL MNT
Datasheet Download
02450002XXLN.pdf
Availability of 02450002XXLN
QUANTITY
02450002XXLN Order Process
Ship out your order
Specifications of 02450002XXLN
Internal Part NumberEIS-02450002XXLN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Circuit Protection
FamilyFuseholders
Series245
Fuseholder TypeHolder
Fuse TypeCartridge
For Use With/Related Products2AG
Fuse Size0.177" Dia x 0.570" L (4.50mm x 14.48mm)
Number of Circuits1
Voltage300V
Current Rating10A
Mounting TypePanel Mount
Orientation-
Termination StyleQuick Connect - 0.110" (2.8mm)
Contact MaterialBrass
Contact FinishTin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)02450002XXLN
Related Links024500, 02450002XXLN Datasheet, Littelfuse Distributor
02450002XXLN Details Description
Related parts for 02450002XXLN
SCREWDRIVER SET TORX 6PC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
SSD 176GB SCSI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR SS 8-USOP datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 104MA 4.4 OHM TH datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V HCSL 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
CONN SOCKET 50PIN .4MM SMD datasheet.pdf
2 PCE CLAMP COLLAR datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf