Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) 03006-111.3K-123-G100
03006-111.3K-123-G100 picture photo
Mfg. Part Number
03006-111.3K-123-G100
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC GLASS 200KOHM SMD
Datasheet Download
03006-111.3K-123-G100.pdf
Availability of 03006-111.3K-123-G100
QUANTITY
03006-111.3K-123-G100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 03006-111.3K-123-G100
Internal Part NumberEIS-03006-111.3K-123-G100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series3006
Packaging-
Resistance in Ohms @ 25°C200k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/50-
B25/75-
B25/854365K
Operating Temperature-50°C ~ 204°C
Power - Max-
Length - Lead Wire-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-213AA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)03006-111.3K-123-G100
03006-111.3K-123-G100 Details Description
Related parts for 03006-111.3K-123-G100
TVS DIODE 14VWM 26VC SC74-6 datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
LED MINI PANEL RED 12V W/CONN datasheet.pdf
RES SMD 200M OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 3W DO216AA datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP POLY 0.1UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONN FML 3POS TO MALE 3POS datasheet.pdf