Littelfuse 0325.010HXP
0325.010HXP picture photo
Mfg. Part Number
0325.010HXP
Brief Description
FUSE CERAMIC 10MA 250VAC 3AB 3AG
Datasheet Download
0325.010HXP.pdf
Availability of 0325.010HXP
QUANTITY
0325.010HXP Order Process
Ship out your order
Specifications of 0325.010HXP
Internal Part NumberEIS-0325.010HXP
Standard Package100
Fuse TypeCartridge, Ceramic
Current Rating10mA
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC-
Mounting TypeThrough Hole
Breaking Capacity @ Rated Voltage100A
Melting I²t0.00148
ApprovalsCE
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
DC Cold Resistance3324.8 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0325.010HXP
Related Links0325., 0325.010HXP Datasheet, Littelfuse Distributor
0325.010HXP Details Description
Related parts for 0325.010HXP
CAP TANT 470UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR GEN PURP 0.075" datasheet.pdf
FILTER EMI 10 PF C TYPE datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 7POS 5.08MM VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
LED PM IND RECESSED GREEN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS PIN datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" 8X UHFM datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf