Littelfuse 0325.010HXP
0325.010HXP picture photo
Mfg. Part Number
0325.010HXP
Manufacturer
Product Category
Fuses
Brief Description
FUSE CERAMIC 10MA 250VAC 3AB 3AG
Datasheet Download
0325.010HXP.pdf
Availability of 0325.010HXP
QUANTITY
0325.010HXP Order Process
Ship out your order
Specifications of 0325.010HXP
Internal Part NumberEIS-0325.010HXP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Circuit Protection
FamilyFuses
Series325
PackagingBulk
Fuse TypeCartridge, Ceramic
Current Rating10mA
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC-
Response TimeSlow
Package / Case3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Mounting TypeThrough Hole
Breaking Capacity @ Rated Voltage100A
Melting I²t0.00148
ApprovalsCE
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
DC Cold Resistance3324.8 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0325.010HXP
Related Links0325., 0325.010HXP Datasheet, Littelfuse Distributor
0325.010HXP Details Description
Related parts for 0325.010HXP
RES SMD 22 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN PIN WIRE 16-14AWG TIN PIDG datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP 6TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM FLATPOWER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 1% 1W datasheet.pdf