Littelfuse 0326.700MXP
0326.700MXP picture photo
Mfg. Part Number
0326.700MXP
Brief Description
FUSE CERAMIC 700MA 250VAC 125VDC
Datasheet Download
0326.700MXP.pdf
Availability of 0326.700MXP
QUANTITY
0326.700MXP Order Process
Ship out your order
Specifications of 0326.700MXP
Internal Part NumberEIS-0326.700MXP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyFuses
Series326
PackagingBulk
Fuse TypeCartridge, Ceramic
Current Rating700mA
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC125V
Response TimeSlow
Package / Case3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Mounting TypeHolder
Breaking Capacity @ Rated Voltage100A AC, 10kA DC
Melting I²t6.42
ApprovalsCE, CSA, UL
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
DC Cold Resistance0.7215 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0326.700MXP
Related Links0326., 0326.700MXP Datasheet, Littelfuse Distributor
0326.700MXP Details Description
Related parts for 0326.700MXP
CAP FILM 0.15UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
IC DAC 8BIT TRPL R-R 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 24V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 150V 18A TO263AB datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS NAT 100=100' datasheet.pdf
FIXED IND 120MH 13.5MA 900 OHM datasheet.pdf