CTS Electronic Components 0327-095-X5W0-103M
0327-095-X5W0-103M picture photo
Mfg. Part Number
0327-095-X5W0-103M
Manufacturer
Product Category
Feed Through Capacitors
Brief Description
FEED THRU CAP
Datasheet Download
0327-095-X5W0-103M.pdf
Availability of 0327-095-X5W0-103M
QUANTITY
0327-095-X5W0-103M Order Process
Ship out your order
Specifications of 0327-095-X5W0-103M
Internal Part NumberEIS-0327-095-X5W0-103M
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Filters
FamilyFeed Through Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Voltage500V
Current20A
DC Resistance (DCR)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / CaseAxial, Bushing
Height (Max)-
Size / Dimension0.312" Dia x 0.530" L (7.92mm x 13.46mm)
Thread Size1/4-28
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0327-095-X5W0-103M
Related Links0327-095-, 0327-095-X5W0-103M Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
0327-095-X5W0-103M Details Description
Related parts for 0327-095-X5W0-103M
IC POT DGTL 10K 2CH SPI 14-SOIC datasheet.pdf
INSERT MALE 24POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 290MHZ 8MSOP datasheet.pdf
TRANSFER DIP SWITCH datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 660MA 588 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf