Littelfuse 03420025Z
03420025Z picture photo
Mfg. Part Number
03420025Z
Brief Description
FUSE HLDR CART 250V 15A PNL MNT
Datasheet Download
03420025Z.pdf
Availability of 03420025Z
QUANTITY
03420025Z Order Process
Ship out your order
Specifications of 03420025Z
Internal Part NumberEIS-03420025Z
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyFuseholders
Series342
For Use With/Related Products3AG
Fuse Size1/4" Dia x 1-1/4" L (6.35mm x 31.8mm)
Number of Circuits1
Voltage250V
Current Rating15A
Mounting TypePanel Mount
Orientation-
Termination StyleSolder Lug
Contact MaterialBrass
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)03420025Z
Related Links0342, 03420025Z Datasheet, Littelfuse Distributor
03420025Z Details Description
Related parts for 03420025Z
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC TOP 8POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 6.3V X5R 01005 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 1.25MM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS 6.00MM NAT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf