Murata Electronics North America 0402 10NH/LQG15HS1
0402 10NH/LQG15HS1 picture photo
Mfg. Part Number
0402 10NH/LQG15HS1
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
0402 10NH/LQG15HS1.pdf
Availability of 0402 10NH/LQG15HS1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
0402 10NH/LQG15HS1 Order Process
Ship out your order
Specifications of 0402 10NH/LQG15HS1
Internal Part NumberEIS-0402 10NH/LQG15HS1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship 0402 10NH/LQG15HS1 today.
Series0402 10NH/
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-0402 10NH/LQG15HS1
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related Links0402 10NH, 0402 10NH/LQG15HS1 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
0402 10NH/LQG15HS1 Details Description
Related parts for 0402 10NH/LQG15HS1
RES SMD 1.58K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DCODER/DEMUX DUAL 2-4 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 0.56 OHM 1% 1W 0815 datasheet.pdf
CONN CAP HOUSING 2POS NATURAL datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
W/E FIXTURE 8/6 &8/8STHG datasheet.pdf
FIXED IND 3.9NH 400MA 250 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT SKT datasheet.pdf