API Delevan 0402-23NK
0402-23NK picture photo
Mfg. Part Number
0402-23NK
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 23NH 400MA 214 MOHM
Datasheet Download
0402-23NK.pdf
Availability of 0402-23NK
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
0402-23NK Order Process
Ship out your order
Specifications of 0402-23NK
Internal Part NumberEIS-0402-23NK
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series402
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance23nH
Tolerance±10%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)214 mOhm Max
Q @ Freq24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.72GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.61mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0402-23NK
Related Links0402, 0402-23NK Datasheet, API Delevan Distributor
0402-23NK Details Description
Related parts for 0402-23NK
RES SMD 768 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 730KHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
ADAPTER DIP8/WS8 FLASH MEMORY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 8pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 5SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 60POS datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf