AVX Corporation 04021J0R3ZBSTR
04021J0R3ZBSTR picture photo
Mfg. Part Number
04021J0R3ZBSTR
Manufacturer
Product Category
Thin Film Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.3PF 100V 0402
Datasheet Download
04021J0R3ZBSTR.pdf
Availability of 04021J0R3ZBSTR
QUANTITY
04021J0R3ZBSTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 04021J0R3ZBSTR
Internal Part NumberEIS-04021J0R3ZBSTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyThin Film Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04021J0R3ZBSTR
Related Links04021J0, 04021J0R3ZBSTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
04021J0R3ZBSTR Details Description
Related parts for 04021J0R3ZBSTR
BATTERY PACK NICAD 9.6V 4400MAH datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 65MA 6.4 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 290MA 1.31 OHM datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
H48-6 SHEET 300X300X2MM datasheet.pdf
LED STRIP MNT 2 LEAD NYLON datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 3W DO216AA datasheet.pdf
POT 6 OHM 25W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf