AVX Corporation 04023A121GAT2A
04023A121GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04023A121GAT2A
Brief Description
CAP CER 120PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
04023A121GAT2A.pdf
Availability of 04023A121GAT2A
QUANTITY
04023A121GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023A121GAT2A
Internal Part NumberEIS-04023A121GAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023A121GAT2A
Related Links04023A1, 04023A121GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023A121GAT2A Details Description
Related parts for 04023A121GAT2A
RELAY OPTO 250V 200MA 6-DIP datasheet.pdf
VARIOFACE FRONT ADAPTER 50POS datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 6POS datasheet.pdf
RES SMD 97.6 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4A 32V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf