AVX Corporation 04023A2R2BAT4A
04023A2R2BAT4A picture photo
Mfg. Part Number
04023A2R2BAT4A
Brief Description
CAP CER 2.2PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
04023A2R2BAT4A.pdf
Availability of 04023A2R2BAT4A
QUANTITY
04023A2R2BAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023A2R2BAT4A
Internal Part NumberEIS-04023A2R2BAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023A2R2BAT4A
Related Links04023A2, 04023A2R2BAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023A2R2BAT4A Details Description
Related parts for 04023A2R2BAT4A
MARKER TIE MIN 18LB NAT 5.1" datasheet.pdf
IC REG LDO 4.8V 0.2A SOT223 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10 OHM 0804 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
SAFETY AND SECURITY WINDOW FILM datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 24AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 160VC SMCJ datasheet.pdf
762 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf