AVX Corporation 04023A3R0CAT2A
04023A3R0CAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04023A3R0CAT2A
Brief Description
CAP CER 3PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
04023A3R0CAT2A.pdf
Availability of 04023A3R0CAT2A
QUANTITY
04023A3R0CAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023A3R0CAT2A
Internal Part NumberEIS-04023A3R0CAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023A3R0CAT2A
Related Links04023A3, 04023A3R0CAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023A3R0CAT2A Details Description
Related parts for 04023A3R0CAT2A
RES 100 OHM 8W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 39PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE 1-WIRE 8SOIC datasheet.pdf
SW ROTARY SP GRY TIP SM KNOB PC datasheet.pdf
RES SMD 21.5OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.187W SOT363 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T766 datasheet.pdf
GAGE MM datasheet.pdf
FLAT HEATPIPE 50W 3X8X200MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 100MA 115V datasheet.pdf