AVX Corporation 04023A4R7BAT2A
04023A4R7BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04023A4R7BAT2A
Brief Description
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
04023A4R7BAT2A.pdf
Availability of 04023A4R7BAT2A
QUANTITY
04023A4R7BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023A4R7BAT2A
Internal Part NumberEIS-04023A4R7BAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023A4R7BAT2A
Related Links04023A4, 04023A4R7BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023A4R7BAT2A Details Description
Related parts for 04023A4R7BAT2A
POT 5K OHM 1/20W LOGARITHMIC datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 600MA 24V RAD datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
IP CORE PCI TARGET 64BIT XP datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf