AVX Corporation 04023A680JAT2A
04023A680JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04023A680JAT2A
Brief Description
CAP CER 68PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
04023A680JAT2A.pdf
Availability of 04023A680JAT2A
QUANTITY
04023A680JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023A680JAT2A
Internal Part NumberEIS-04023A680JAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023A680JAT2A
Related Links04023A6, 04023A680JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023A680JAT2A Details Description
Related parts for 04023A680JAT2A
IC REG LDO 2.85V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 750 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG PIN 19POS TIN datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT MPO-SC 12-PLEX datasheet.pdf
FIXED IND 10MH 54MA 137 OHM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 150.0000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf