AVX Corporation 04023A7R5DAT2A
04023A7R5DAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04023A7R5DAT2A
Brief Description
CAP CER 7.5PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
04023A7R5DAT2A.pdf
Availability of 04023A7R5DAT2A
QUANTITY
04023A7R5DAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023A7R5DAT2A
Internal Part NumberEIS-04023A7R5DAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.5pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023A7R5DAT2A
Related Links04023A7, 04023A7R5DAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023A7R5DAT2A Details Description
Related parts for 04023A7R5DAT2A
CONN HEADER 5POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 150V 0606 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.50V SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 3.16KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR MOTION PIR 1UA SILICN LEN datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 12POS 5A datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.2A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR 1.5A 8DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf