AVX Corporation 04023C122JAT2A
04023C122JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04023C122JAT2A
Brief Description
CAP CER 1200PF 25V X7R 0402
Datasheet Download
04023C122JAT2A.pdf
Availability of 04023C122JAT2A
QUANTITY
04023C122JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023C122JAT2A
Internal Part NumberEIS-04023C122JAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023C122JAT2A
Related Links04023C1, 04023C122JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023C122JAT2A Details Description
Related parts for 04023C122JAT2A
D-SUB CABLE MML09K/MC10M/MML09K datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DC/DC UMODULE 4A 66-LGA datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 20NS 52PLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - micro B 2.0 5 Position Board Cutout, Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 330K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
FAN 12VDC 60X25MM 3WR datasheet.pdf