AVX Corporation 04023C392JAT2A
04023C392JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04023C392JAT2A
Brief Description
CAP CER 3900PF 25V X7R 0402
Datasheet Download
04023C392JAT2A.pdf
Availability of 04023C392JAT2A
QUANTITY
04023C392JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023C392JAT2A
Internal Part NumberEIS-04023C392JAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023C392JAT2A
Related Links04023C3, 04023C392JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023C392JAT2A Details Description
Related parts for 04023C392JAT2A
IC D/A CONV 12BIT DUAL 16-SOIC datasheet.pdf
TRANSFORMER AUDIO 600CT/150CT datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 3.9M OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 0.2A SOT-23 datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 16pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
GIGA-ACCESSETHERLINX-II, TX/4 + datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Crystal 13.8240MHz 10ppm 10pF 70 Ohm -10°C - 60°C COTS Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
Capacitors TRIMMER 1.4-3PF 100V SMD datasheet.pdf