AVX Corporation 04023C821KAT4A
04023C821KAT4A picture photo
Mfg. Part Number
04023C821KAT4A
Brief Description
CAP CER 820PF 25V X7R 0402
Datasheet Download
04023C821KAT4A.pdf
Availability of 04023C821KAT4A
QUANTITY
04023C821KAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023C821KAT4A
Internal Part NumberEIS-04023C821KAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023C821KAT4A
Related Links04023C8, 04023C821KAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023C821KAT4A Details Description
Related parts for 04023C821KAT4A
IC REG LDO 5V 0.15A 8DIP datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 90NS 40TSOP datasheet.pdf
IC COUNTER/SHIFT REG 28-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 7UF 10% 330VAC QC TERM datasheet.pdf
CAP CER 7.3PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SOD123 datasheet.pdf
IC REG LDO +-15V 0.15A 14DFN datasheet.pdf