AVX Corporation 04023J0R9BBWTR
04023J0R9BBWTR picture photo
Mfg. Part Number
04023J0R9BBWTR
Brief Description
CAP THIN FILM 0.9PF 25V 0402
Datasheet Download
04023J0R9BBWTR.pdf
Availability of 04023J0R9BBWTR
QUANTITY
04023J0R9BBWTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023J0R9BBWTR
Internal Part NumberEIS-04023J0R9BBWTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.90pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023J0R9BBWTR
Related Links04023J0, 04023J0R9BBWTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023J0R9BBWTR Details Description
Related parts for 04023J0R9BBWTR
LABEL S LAM LS6 .5 X 1" 400/RL datasheet.pdf
LCD ALPHA/NUM DISPL 8X2 YW/GN BK datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 3W AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO-219AB datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf
RES SMD 7.15KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 16A datasheet.pdf