AVX Corporation 04023J1R9BBWTR
04023J1R9BBWTR picture photo
Mfg. Part Number
04023J1R9BBWTR
Brief Description
CAP THIN FILM 1.9PF 25V 0402
Datasheet Download
04023J1R9BBWTR.pdf
Availability of 04023J1R9BBWTR
QUANTITY
04023J1R9BBWTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023J1R9BBWTR
Internal Part NumberEIS-04023J1R9BBWTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023J1R9BBWTR
Related Links04023J1, 04023J1R9BBWTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023J1R9BBWTR Details Description
Related parts for 04023J1R9BBWTR
RES SMD 2.05KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.4VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 15A AC datasheet.pdf
LED PANEL NEON CLR LONG CTLINDER datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG NATURAL 4000' datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.135" NYLON 2.54MM datasheet.pdf
RES 21K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 31POS STR .100" TIN datasheet.pdf
TWZR PAIR CONICAL SHARP 1.0MM datasheet.pdf