AVX Corporation 04023J3R6BBWTR\500
04023J3R6BBWTR\500 picture photo
Mfg. Part Number
04023J3R6BBWTR\500
Brief Description
CAP THIN FILM 3.6PF 25V 0402
Datasheet Download
04023J3R6BBWTR\500.pdf
Availability of 04023J3R6BBWTR\500
QUANTITY
04023J3R6BBWTR\500 Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023J3R6BBWTR\500
Internal Part NumberEIS-04023J3R6BBWTR\500
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023J3R6BBWTR\500
Related Links04023J3R6, 04023J3R6BBWTR\500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023J3R6BBWTR\500 Details Description
Related parts for 04023J3R6BBWTR\500
IC MUX DUAL 2:1 LVPECL 32-MLF datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 10MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES NTWRK 28 RES MULT OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZA3/4 M20 datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
3.50MM EURO PLUG VERT RWE GRN 6C datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf