AVX Corporation 04023U0R6BAT2A
04023U0R6BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04023U0R6BAT2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.60PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
04023U0R6BAT2A.pdf
Availability of 04023U0R6BAT2A
QUANTITY
04023U0R6BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023U0R6BAT2A
Internal Part NumberEIS-04023U0R6BAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.60pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
FeaturesUltra-Low ESR
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023U0R6BAT2A
Related Links04023U0, 04023U0R6BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023U0R6BAT2A Details Description
Related parts for 04023U0R6BAT2A
CONN RECEPT HOUSING 6POS 2.5MM datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
POST BIND STRIP 5 1/2"L GL EPOXY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
REC CONT MULTI-TAP CONN 20-14 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
D4SL-2RDA-D4N datasheet.pdf
IC OSC VCXO 114.285MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100 STR TIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf