AVX Corporation 04023U3R6CAT2A
04023U3R6CAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04023U3R6CAT2A
Brief Description
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
04023U3R6CAT2A.pdf
Availability of 04023U3R6CAT2A
QUANTITY
04023U3R6CAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023U3R6CAT2A
Internal Part NumberEIS-04023U3R6CAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023U3R6CAT2A
Related Links04023U3, 04023U3R6CAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023U3R6CAT2A Details Description
Related parts for 04023U3R6CAT2A
IDC CABLE - CSC14G/AE14M/CSC14G datasheet.pdf
CONN JUMPER TERM BLOCK 10.0MM datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 2KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC DISK 330OHM 10% datasheet.pdf
THYRISTOR 190V 100A SMB datasheet.pdf
SENSOR GAUGE 0-16 BAR datasheet.pdf
RES 10 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS INLINE PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf