AVX Corporation 04023U4R3BAT2A
04023U4R3BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04023U4R3BAT2A
Brief Description
CAP CER 4.3PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
04023U4R3BAT2A.pdf
Availability of 04023U4R3BAT2A
QUANTITY
04023U4R3BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023U4R3BAT2A
Internal Part NumberEIS-04023U4R3BAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023U4R3BAT2A
Related Links04023U4, 04023U4R3BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023U4R3BAT2A Details Description
Related parts for 04023U4R3BAT2A
FUSE 2A 250VAC SMD FAST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 14.9A 8-SOIC datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 3" 0.50MM 39POS datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .5W 100MM datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 39.4VC P600 datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 220MA 2 OHM SMD datasheet.pdf