AVX Corporation 04023U9R1CAT2A
04023U9R1CAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04023U9R1CAT2A
Brief Description
CAP CER 9.1PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
04023U9R1CAT2A.pdf
Availability of 04023U9R1CAT2A
QUANTITY
04023U9R1CAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023U9R1CAT2A
Internal Part NumberEIS-04023U9R1CAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023U9R1CAT2A
Related Links04023U9, 04023U9R1CAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023U9R1CAT2A Details Description
Related parts for 04023U9R1CAT2A
RES SMD 2.32KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 5 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
I/O MOUNTING BRD STANDARD 16POS datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 200V NP0 2225 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
LED GREEN DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6PIN SLD CUP datasheet.pdf
CAP CER 12PF 25V CH 0201 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 1W DO204AL datasheet.pdf