AVX Corporation 04025A221JAT2A
04025A221JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04025A221JAT2A
Brief Description
CAP CER 220PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
04025A221JAT2A.pdf
Availability of 04025A221JAT2A
QUANTITY
04025A221JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04025A221JAT2A
Internal Part NumberEIS-04025A221JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04025A221JAT2A
Related Links04025A2, 04025A221JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04025A221JAT2A Details Description
Related parts for 04025A221JAT2A
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
IC BUFFER PROG GAMMA REF 32-TQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 31 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V X8R 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf