AVX Corporation 04025A270GAT2A
04025A270GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04025A270GAT2A
Brief Description
CAP CER 27PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
04025A270GAT2A.pdf
Availability of 04025A270GAT2A
QUANTITY
04025A270GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04025A270GAT2A
Internal Part NumberEIS-04025A270GAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04025A270GAT2A
Related Links04025A2, 04025A270GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04025A270GAT2A Details Description
Related parts for 04025A270GAT2A
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 8W datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE REDUCER CLASS J 60 TO 30A datasheet.pdf
RES 68K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .125 DIP 100POS datasheet.pdf
SIGNAL CONDITIONING 888MHZ datasheet.pdf
LED XLAMP XP-L 5000K WHITE SMD datasheet.pdf
LED 1/2" DOME YLW 24VDC TERM datasheet.pdf