AVX Corporation 04025A2R0BAT2A
04025A2R0BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04025A2R0BAT2A
Brief Description
CAP CER 2PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
04025A2R0BAT2A.pdf
Availability of 04025A2R0BAT2A
QUANTITY
04025A2R0BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04025A2R0BAT2A
Internal Part NumberEIS-04025A2R0BAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04025A2R0BAT2A
Related Links04025A2, 04025A2R0BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04025A2R0BAT2A Details Description
Related parts for 04025A2R0BAT2A
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW POWERMITE datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 12W STER 56TQFN datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 166MHZ 165CABGA datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK SINGLE COVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT WHITE datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf