AVX Corporation 04025A300FAT2A
04025A300FAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04025A300FAT2A
Brief Description
CAP CER 30PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
04025A300FAT2A.pdf
Availability of 04025A300FAT2A
QUANTITY
04025A300FAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04025A300FAT2A
Internal Part NumberEIS-04025A300FAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04025A300FAT2A
Related Links04025A3, 04025A300FAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04025A300FAT2A Details Description
Related parts for 04025A300FAT2A
POT SLIDE 10K OHM .1W 60MM datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES 51.0 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
DIP CABLE 28POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 60W datasheet.pdf