AVX Corporation 04025A4R3DA79A
04025A4R3DA79A picture photo
Mfg. Part Number
04025A4R3DA79A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 4.3PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
04025A4R3DA79A.pdf
Availability of 04025A4R3DA79A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
04025A4R3DA79A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04025A4R3DA79A
Internal Part NumberEIS-04025A4R3DA79A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04025A4R3DA79A
Related Links04025A4, 04025A4R3DA79A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04025A4R3DA79A Details Description
Related parts for 04025A4R3DA79A
MOSFET N-CH 600V 40A ISOTOP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.1V/3.3V 0.15A 8USMD datasheet.pdf
RES SMD 49.9KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 23.2 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
LP 7.62/90/6 OG datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
MODEL 608 TAP SWITCH 100A 300V datasheet.pdf