AVX Corporation 04025A4R4BAT2A
04025A4R4BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04025A4R4BAT2A
Brief Description
CAP CER 4.4PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
04025A4R4BAT2A.pdf
Availability of 04025A4R4BAT2A
QUANTITY
04025A4R4BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04025A4R4BAT2A
Internal Part NumberEIS-04025A4R4BAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.4pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04025A4R4BAT2A
Related Links04025A4, 04025A4R4BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04025A4R4BAT2A Details Description
Related parts for 04025A4R4BAT2A
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 2W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
THERMOSTAT CTRL 0 DEG C NO 5A datasheet.pdf
IC UP SUPERVISOR W/WDT 8SOIC datasheet.pdf
UNICARD SHEETS 1 SHEET=6 LABELS datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.16K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.1V 0.35A 6SON datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 1GBIT 667MHZ 96BGA datasheet.pdf
ORGANIZER UNIVERSAL PLASTEK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf